ŠK Český Brod

Pečky B - Český Brod B 2,5:5,5

V minulém zápase jsme navštívili Pečky. Skóre začal určovat Branďák, který ve svižné hře někde přišel o kvalitu a asi v koncovce to pak neudržel. Nemuselo nás to ale dlouho mrzet, tou dobou už byli vyhraní moji sousedé na 2. a 4. šachovnici. Martin Horák soupeře jednoznačně přehrál a kdyby se vybíraly partiáře, možná by se partie dostala do knížky o šachových kuriozitách. Myslím, že se často nevidí, aby měl soupeř ve střední hře všechny figurky na 8. řadě. Čenda soupeře nachytal hned v zahájení, už někdy kolem 7. tahu měl kvalitu víc a velmi dobrou pozici a celkem rychle vyhrál.

Na 1:3 zvýšil Radek Bednařík. Partie začala mírně, ale co bylo dál, netuším, nebyl jsem u toho. Na 3. šachovnici jsem hrál s bývalým Broďákem panem Píšou. Zatímco on by se ve výměnné francouzské spokojil s remízou, mně se chtělo to ještě zkoušet a snaha přinesla ovoce tentokrát brzo, 4 spojené volné pěšce za figuru, později 3 pěšce navíc. Uplatňoval jsem to dost nešikovně, ale nakonec uplatnil. Stav 1:4 a chyběla půlka.

Panu Švecovi v partii s Michalem Foktem ve věžovce nějak ubylo pěšců, ačkoli to předtím dlouho vypadalo na remízu, teď to už bylo prohrané. Zato na šesté soupeř nečekaně nabízí remízu a pan Záběhlický přijímá. Hráč Peček možná s respektem k soupeři nechtěl riskovat, jak ta koncovka dopadne, asi stál trochu hůř, ale hodnotit si netroufnu. Poslední se hraje koncovka s několika volnými pěšci, kde výsledek hodně záleží na přesnosti propočtu, a štěstí se nakonec usmálo na pana Buga. Soupeř výhru našel hned po partii. (což už bývá zpravidla pozdě – pozn. redakce)

Konečné vítězství 5,5-2,5 chutnalo myslím velmi dobře a pokusíme se na něj navázat v dalším zápase.

Ondřej Šedivý