ŠK Český Brod

Slovíčko na závěr Ondřeje Šedivého

Do uplynulého roku soutěží jsme vstupovali nedočkaví a plni očekávání. Zaprvé se mezi šachovou veřejností ozývaly hlasy, že budeme bojovat o postup, a zadruhé jsem byl zvědavý, jak se povede novým hráčům v sestavě.

K 1. zápasu jsme se sešli do 2.kola vinou nenaplnění skupiny. Čekal nás elově nejslabší článek skupiny z Dobrovice a dopadlo to, jak jsme chtěli. První výjezd do Bakova poznamenala náročná cesta, a přestože například mně paradoxně partie celkem vyšla, po celkové remíze jsme ztratili první body. O něco horší to bylo v posledním zápase roku 2012 s Auto Škodou, sešly se všechny posily základní sestavy, ale prohra nás odsunula do hloubi tabulky.

Naštěstí pak se to zlepšilo, sérii 4 výher s Pečkami, Sokolem Mladá Boleslav, Nymburkem a Dobrovicí C jsem měl v úmyslu protáhnout až do konce soutěže, ale přibrzdila nás remíza v Benátkách a prohra s hvězdami z Lysé.

I tak jsme obsadili velice nádherné třetí místo v těsném odstupu za druhým Sokolem Mladá Boleslav. Hráli za nás tito lidé:
Vítek Moravec, kterého možná některé partie mrzí, ale uhrál si přibližně svoje.
Michal Eisner sice ani jednou neprohrál, uhrál 75%, ale 2 odehrané zápasy, to jsme čekali trochu víc. Příčinou byly asi pracovní povinnosti.
Radek Bednařík mladši už hrál častěji a bodový zisk svědčí o slušném výkonu.
Martin Horák střídal světlé a tmavší dny, podobně jako je to na šachovnici, v celé sezoně znal jen prohru a výhru, vcelku také velice dobrý výsledek.
Moje osoba také něco uhrála, je to takový průměrný výsledek.
Čenda Čermák tvořil důležitý kořen našeho vysokého umístění, nečinilo mu potíže porazit hráče 1900-2000, naopak s hráči 1400-1500 si občas nevěděl rady.
Radovan Bednařík starší byl další klíčový hráč, umí postavit pevnou pozici, a když získá převahu, výhodu už obvykle nepustí.
Pan Bug, nováček z nedaleka, pro vysoký počet volných hráčů a hostů odehrál menší počet zápasů, ale snad si u nás zahostuje natrvalo.
2 z náhradníků, pan Záběhlický a Branďák, patřili prakticky do reálné základní sestavy. Panu Záběhlickému se letos dařilo o něco více než loni, mohl by to být výkonnostní vzestup.
Vítek Brandejský také mnohokrát pomohl.
Z dalších pro mě byl překvapením Michael Jirásek, 3 body ze 3 partií, to nedokáži jednoduše vysvětlit, možná tajně trénuje.
Martin Homola je na prahu pravidelného hraní, pan Švec je ideální náhradník, který obvykle může, a navíc má auto. Oba pomohli v několika zápasech.
Po jedné partii sehráli pan Saur, což je jeho zvykem, tak 1-3 zápasy, a Petr Tůma, půlka na úvod nebyla špatná.

Celkově jsem rád, že jsme soutěž odehráli vždy v kompletní sestavě a s výsledky, za jaké se v žádném případě nemusíme stydět. Družstvo patřilo k silnějším ve skupině, ale i tak bych řekl, že jsme se dostali výš, než jsem čekal.

Od podzimu se bude v Brodě hrát s odlišnou strukturou družstev a béčko bude mít skoro určitě podstatně těžší se prosadit. Doufám, že se podaří dát dohromady sestavu, která bude schopná se ctí figurovat v regionálním přeboru.
Na závěr bych chtěl poděkovat všem hráčům za příkladný přístup k zápasům.