ŠK Český Brod

ŠK Český Brod A - Sokol Nymburk B 3,5:4,5

Po přehrání partií musím konstatovat, že tenhle zápas se nám vůbec nepovedl. Nejen výsledkově, ale tentokrát to nebyla žádná sláva ani herně. Soupeř bohužel vyhrál zcela zaslouženě…

Co se týče tahů na šachovnici, tam dělá každý, co je v jeho silách. Za podstatnou chybu ale považuji, že se hned dva (!!!) naši hráči bezhlavě vrhli do spárů Královského gambitu. Konečný výsledek z těchto dvou soubojů 0,5:1,5 považuji za malý zázrak a Boží odpuštění.

Čermák–Tesař po tahu 27…Kd7, BNT.Čenda se do soupeře pustil jak blázen a aktivní hrou získal nadějnou útočnou pozici. Černý se nebránil úplně zle, a tak dlouho nebylo moc kudy, až přišel 27. tah… Čenda zahrál Jxc7, najděte lepší pokračování, které sice nezíská materiál, ale významně vylepší figurky v útoku. Řešení se zobrazí při najetí sem.Zima–Chybný po tahu 20…Jd6, BNT.Bílý na tahu může zasadit definitivní KO. Řešení se zobrazí při najetí sem.Zima–Chybný po tahu 41.Se4, ČNT.Avšak nestalo se, a tak to byl pan Chybný, kdo nakonec bral vítězné vavříny. Řešení se zobrazí při najetí sem.

Vítek Moravec