Sokol Český Brod A (Krajský přebor B)

články z kol: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. závěrečný
diagramy z kol: 11.
Krajský přebor B obecně: 1. 2. 7.
fotky

Diagramy z áčka

11. kolo, 11.04.2010, Sokol Český Brod - Sokol Kolín B, Český Brod

Sice jsme tento zápas prohráli, ale rozhodně to nemuselo být tak rychlé, nebýt mnohých chyb, které tu rozhodně nejsou všechny.

Koudelka - Beneš po 39...Dc1xg1#
diagram

Jen pro ukázku, co se stalo na 1. desce Krajského přeboru.

Baláček - Urban po 7...c7-c5? 8.Jc3-b5!
diagram

Pustit kvalitu rozhodně nebylo nutné, na místě byly spíše tahy jako Ja6, Jb6, Kd8. Přišlo však 8...0-0? 9.Jc7! a je z toho kvalita za pěšce. Černému se pak ještě podařilo získat další(ho) pěšce a nakonec partii vyhrál.

Souček - Eisner po 26...Vh3-g3
diagram

Nyní hráči dali remízu. Tato pozice je ale pro černého velmi výhodná - má krásného koně c4, bílý naproti tomu velice špatného střelce. Nebezpečný a pěšec měl rozhodnout partii, tak jakou v rukou Martina Horáka v konzultační partii...

Chybný - Marek po 21...Db5-e5
diagram

Jistě pro vás, stejně jako pro děti na tréninku pokročilých, nebude problém přijít na hrozbu černého (řešení se zobrazí při najetí sem), která se i stala v partii. Nic na tom nezměnil ani nepovedený obranný pokus 22.Dd3? pramenící asi z nedostatku času. Ve zdánlivě beznadějné pozici však přece existuje obrana, najdete ji? Řešení se zobrazí při najetí sem.

Michálek - Šedivý po 10...b5?
diagram

Opět na tréninku použitá úloha, odhalení příčiny pomalé prohry černého by nemělo dělat potíže. Řešení se zobrazí při najetí sem.

Jan Fiala