Sokol Český Brod B (Regionální přebor D)

články z kol: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. závěrečný
diagramy z kol: 2. 8. 9.
fotky

Diagramová večeře s Říčany D

8. kolo, 28.02.2010, Sokol Český Brod B - BIOMEDICA Říčany D, Český Brod

Začneme zlehka, v podobě menší nevyužité šance v koncovce. Hlavním chodem bude ukázka šťavnaté oběti, která se bohužel nestala. Dorazíme se pěkně tvrdě, hrubou chybou v zahájení.

Fiala - Hlína po 31...Jb8-a6
diagram

Pokračoval jsem 32.Sa3, neboť jsem si nebyl jist výhodností výměny a také mi začínal docházet čas. Nic jsem ještě nezkazil, ale lepší asi bylo 32.Sc5 a po vynuceném 32...Jxc5 33.dxc5 moje šance vypadají lépe než v partii.

Havlíček - Koudelka po 40.Sf3-e4
diagram

Černý pokračoval 40...Vxb3 a velká výhoda byla tatam. V pozici ale existuje mnohem silnější tah, najdete jej? Řešení se zobrazí při najetí sem. Bylo by zbytečné zde rozepisovat varianty. Přijmutí oběti tahem 41.Se3 je každopádně pro černého výhodné. Udrží pěšce c2, sebere si na b3 a/nebo e5 a spolu s tlakem na proměnu pěšce je jasné, že to bude bílý, kdo bude zachraňovat holou kůži.

Švec - Rathouský po 9...Jb8-c6
diagram

Černý možná stojí mírně lépe, ale v zásadě se nic neděje. Přišlo ale nepochopitelné 10.Jd5? a po 10...Jxe4 to byl čistý pěšec méně.

Jan Fiala