ŠK Český Brod A (Krajská soutěž B)

kola: 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. závěrečný

3. kolo, 22.11.2015, Český Brod

ŠK Český Brod A   ŠK Spartak Čelákovice A
Koudelka Ivan (Z, K) 2042F 0 - 1 2139F Kubíček Robert (Z, H)
Horák Martin (Z, H) 2107F 1 - 0 1975F Horký Pavel (Z, K)
Čermák Jan (Z) 1965F 1 - 0 1934F Tichý Petr (Z, ZK)
Koller Martin (Z) 1952F 0 - 1 1805N Sedlatý Martin (Z)
Fiala Jan (Z) 1924F 0 - 1 1857N Kříž Pavel (Z, H)
Radics Robert (Z, H) 1752F 0 - 1 1798N Kopecký Petr (Z)
Slavík Petr (Z, H) 1746F 1 - 0 1585N Jankovský Zbyněk
Šedivý Ondřej 1763F 1 - 0 1211N Hájek Stanislav
  4 : 4  

 

Nezáleží na tom, jestli je dobrý hráč. Záleží na tom, jestli dobře hraje.

Tímto heslem by se dal nejlépe vyhodnotit zápas našeho áčka s Čelákovicemi. K zápasu jsme přišli jako papíroví favoriti. Bohužel mezi favoritem a vítězem je pořád ještě obrovský rozdíl.

Ivan Koudelka bohužel v zahájení přehlédl „rozhodující“ úder. Soupeř odvážnou hrou slavil úspěch a uplatnil svoje schopnosti ve střední hře s omezeným materiálem.

Martin Horák hraje posledních kol velmi odvážnou strategii. Něco si tahá a pak už jenom využívá chyb soupeře, kteří v průběhu partie ztrácí pěšce. Je třeba říct, že to je možná nejobtížnější strategie, která v šachu vůbec existuje, protože tím Martin téměř nic neriskuje, přitom to ale z jeho strany znamená velkou přesnost.

Čenda využil hrubé teoretické chyby soupeře (tuhle větu při Čendových partiích tesat do kamene) a získal pohodlnou výhodu, kterou bez mrknutí oka uplatnil.

Já jsem čelil nepříjemné situaci hrát černými na výhru s papírově slabším soupeřem. Ve zcela remízové pozici jsem pak tlačil tak dlouho na výhru, až jsem to prohrál.

Honza Fiala hrál partii, na kterou by každý šachista nejradši zapomněl. Stejně jako já se i on snažil soupeře překvapit v zahájení a stejně jako mně mu to moc nevyšlo. Soupeř to zahrál odvážně a parádně vyhrál.

Robert Radics se černými hned ze zahájení dostal pod mírný tlak, který jeho soupeř stupňoval a stupňoval, až se prostupňoval do výhry.

Partie na posledních dvou šachovnicích byly jak ze studie na vývin. Petr Slavík zahrál d5, obsadil věžemi sloupce c a e a soupeř to musel zabalit. Ondra na druhou stranu prokázal, že už Slovanskou nějaký ten pátek hraje, nenechal se zastrašit soupeřovým mobilním centrem, ovládl černá pole a bylo hotovo.

Vzhledem k průběhu zápasu je remíza asi zasloužená. V zápase nenastala ani jedna remíza, což ukazuje bojovnost. Bohužel jsme dojeli na hrubé chyby a některé dobré partie úspěšně zahodili. Příště nás čeká stoprocentní Nymburk.

Martin Koller

Fotky na čelákovických stránkách

 

ŠK Český Brod