Článek o turnaji Český Brod 2006, 30.9.2006, Český Brod

Článek byl otištěn v čísle 11/2006 Českobrodského zpravodaje.

IV.ročník otevřeného turnaje v rapid šachu "Český Brod 2006" uspořádal 30.září 2006 šachový oddíl T.J. SOKOL Český Brod. Do příjemného prostředí českobrodské sokolovny přijelo 34 šachistů ze 13 oddílů Středočeského kraje a Prahy. Přestože počet účastníků byl v porovnání s minulými ročníky nižší, kvalita turnaje zůstala zachována, o čemž svědčí jeho průměrný rating 1739 ELO bodů. K prestiži turnaje jistě přispěla i účast starosty města pana Jaromíra Fischera, který přišel účastníky pozdravit při jeho zahájení. Pořadatelé rovněž děkují městu Český Brod, které turnaj finančně podpořilo a vítězové tak mohli obdržet hodnotné ceny.

Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, 2 x 25 minut na partii. Společně si zahráli hráči mistrovské třídy i s držiteli nižších výkonnostních tříd a všech věkových kategorií, od žáků až po seniory nad 60 let.

Absolutním vítězem se stal kandidát mistra Ondřej Matras z ŠK Bohnice, který získal 6 bodů ze 7 partií a obhájil tak prvenství z loňského roku. Druhé místo obsadil Josef Vyhlídal z Brodců, před Radovanem Bednaříkem z ŠK Kostelec nad Černými Lesy. Cenu pro nejlépe umístěného seniora získal František Michálek z TJ SOKOL Pečky a mezi juniory byl nejlepší teprve patnáctiletý Vít Moravec, žák našeho oddílu, který již dosahuje výborných výsledků i v kategorii dospělých.

V soutěži družstev obsadila prvá tři místa JAWA Brodce nad Sázavou před Autoškodou Mladá Boleslav a SOKOLem Český Brod, které hrálo ve složení Ivan Koudelka, Vít Moravec, Vít Brandejský a Ondřej Šedivý. Cenu pro nejlépe umístěného hráče župy Barákovy získal Ivan Koudelka z pořádajícího oddílu.

Závěrem bychom chtěli pozvat do našeho oddílu zájemce o královskou hru z řad mládeže i dospělých.Hrací dny pro mládež jsou v úterý a v pátek od 17,00 do 18,00 hodin v klubovně sokolovny, dospělí hrají v pátek od 20,00 hodin.