Článek o turnaji Český Brod 2007, 29.9.2007, Český Brod

Článek byl otištěn v čísle 11/2007 Českobrodského zpravodaje.

V.ročník otevřeného turnaje v rapid šachu "Český Brod 2007" uspořádal 29.září.2007 šachový oddíl T.J. SOKOL Český Brod. Do českobrodské sokolovny přijelo 42 šachistů z 20 oddílů Středočeského kraje a Prahy. Na startu letošního ročníku se sešla silná konkurence, o čemž svědčí průměrný rating turnaje 1845 ELO bodů. Ve startovním poli byla řada ligových hráčů a nositelů mistrovské třídy. K prestiži turnaje jistě přispěla i účast starosty města pana Jaromíra Fischera, který přišel účastníky pozdravit při jeho zahájení .Hrálo se švýcarským systémem na 7 kol, 2 x 25 minut na partii, soutěž řídili a o její hladký průběh se postarali Zuzana Koudelková, Ing.Jiří Čihák, Ing. Zdeněk Chybný a Ing.Miroslav Urban. Spokojeni byli účastníci i s možností občerstvení v průběhu turnaje, které zajistily členky SOKOLA pod vedením sestry Bašusové.

Absolutním vítězem se stal favorit turnaje, šachový mistr Radoslav Doležal ml. z ŠK Mahrla Praha, který získal 6 bodů ze 7 partií , když povolil svým soupeřům pouze dvě remízy. Druhé místo obsadil Braňko Husárik před Alešem Jirkem, oba z Lysé nad Labem. Cenu pro nejlépe umístěného seniora získal František Michálek z TJ SOKOL Kolín a mezi juniory byl nejlepší odchovanec našeho oddílu Vít Moravec, který již patří k oporám našeho A-družstva dospělých a hraje také dorosteneckou extraligu.

V soutěži družstev zvítězili šachisté JOLY Lysé nad Labem před družstvem SOKOLa Český Brod, které hrálo ve složení Ivan Koudelka, Vít Moravec, Jan Fiala a Vladimír Fabián. Velmi dobře si vedla nejmladší účastnice turnaje, teprve devítiletá Veronika Macková z ŠK Smíchov, která získala 2 body a prokázala nesporný talent.

Závěrem bychom chtěli pozvat do našeho oddílu zájemce o královskou hru z řad mládeže i dospělých. Hrací dny pro mládež jsou v úterý a v pátek od 17,00 do 18,00 hodin v klubovně sokolovny, dospělí hrají v pátek od 20,00 hodin, více na www.sokolceskybrod.cz.