Okresní kolo přeboru škol v šachu

22.11.2007, Český Brod

Článek byl otištěn asi v čísle 1/2008 Českobrodského zpravodaje.

Ve čtvrtek 22.11. se v českobrodské sokolovně konalo okresní kolo přeboru škol v šachu. O vítězství bojovala 4členná družstva 3 středních škol – SOŠ Český Brod-Liblice, Gymnázium Kolín a Gymnázium Český Brod. Po vzájemných bojích s tempem 2x25 minut na partii nakonec zvítězil tým českobrodského gymnázia ve složení Moravec-Fiala-Jirásek-Brandejský s celkovým ziskem 7 bodů. Zajistil si tak postup do krajského kola. Na druhém místě se umístil výběr kolínského gymnázia ve složení Zrůstová-Zrůst-Mikeš-Dušek s výsledkem 5 bodů. Třetí místo obsadili reprezentati liblické SOŠ ve složení Portl-Beneš-Štafl-Chmel(-Spozdil-Jakubíček) bez zisku bodů. Turnaj proběhl v pohodě a bez komplikací. Krajské kolo přeboru škol se koná 13.12. v Neratovicích.

Jan Fiala