Článek o Simultánce s IM Ivanem Hausnerem, 2.6.2007, Český Brod

Článek byl otištěn v čísle 7-8/2007 Českobrodského zpravodaje.

Český Brod si v sobotu 2.6. připomněl 570. výročí svého povýšení na královské město a v rámci oslav, nesoucích se jak v duchu středověku, tak i doby moderní, zavítal do města také IM Ivan Hausner s ukázkou královské hry v podobě propagační simultánky. Zájemců se tentokrát od 14 hodin odpoledne pod velkým stanem, rozprostřeným na nejrušnější městské tepně, ulici Krále Jiřího, pro účel oslav uzavřené, tentokrát sešlo více než při poslední páně Hausnerově návštěvě vloni v září, a tak byla tentokrát sehrána 3 kola na 10 šachovnicích.

Na rozdíl od loňského roku tvořili členové domácího oddílu mezi účastníky menšinu, což se odrazilo také na výsledcích. Panu Hausnerovi, který k nám přijel v letních sandálech, sice v závěru prvního kola, kdy se nad město nečekaně přihnala průtrž mračen, podle vlastního vyjádření teklo do bot, nikoliv však na šachovnicích, kde celkově zvítězil v poměru 28,5:1,5. Jedinou porážku utrpěl ve 3. kole na čas s Ondřejem Šedivým a k remíze jej v kole prvním donutil Michael Jirásek. Oba talentovaní junioři reprezentují českobrodský Sokol. Z ostatních účastníků zaslouží pochvalu za urputný boj Martin Koller, Jan Fiala, Vladimír Fabián a Michal Fokt, rovněž hráči Sokola Český Brod. Na závěr se sluší poděkovat panu Hausnerovi a také českobrodské radnici za organizační zaštítění akce. Doufáme také, že příště nebude k zaplnění stolů se šachovnicemi zapotřebí nenadálé nepřízně počasí. :-)

Michal Fokt